4.

Bitkisel Ağır Metal Arındırması - Fitoşelasyon

Kronik Ağır Metal Yüklenmesi günümüzde çok fazla bilinmeyen, ama önemsenmesi gereken konulardan birisidir. Tedaviye dirençli olan bir çok hastalğın sebebi Kronik Ağır  Metal Yüklenmesi olabiliyor.

Hayatımızın bir çok alanında ağır metaller bulunuyor: Kosmetik ürünlerde, deodorantlarda, aşılarda, ilaçlanan meyve ve sebzelerde, yediğimiz büyük balıklarda, sularda ve özellikle dişlerimizdeki amalgam dolgularda! Sanayileşme ve teknik gelişmeler neticesinde modern hayatın getirdiği konfor ile beraber maalesef ağır metalleride hayatımıza sokmuş bulunuyoruz. Denizlere döktüğümüz endüstriyel atıklardaki ağır metalleri gıda zincirinde tükettiğimiz balıklar ile vücudumuzda depoladığımız acı bir gerçektir.

Günümüzde insan üzerinde yapılan kemik analizleri bizden önceki dönemlerde yaşamış insanlara göre vücutlarımızda 1000 kata kadar daha fazla ağır metal depoladığımızı göstermektedir!

Ağır metaller vücudumuza nefes yoluyla, yemek yoluyla ve cildimiz üzerinden nüfuz ediyor. Öte yandan böbrek ve karaciğerimiz üzerinden vücuttan atılmaya çalışılıyor. Vücudun kendini temizleme kapasitesi yetersiz geldiğinde, ağır metaller vücutta depolanıyor. Bu biriken ağır metaller yumuşak dokularda, hücrelerde ve hatta sinir sistemimizde yığılmayla yaparak hastalıklara temel oluşturuyor.

Öfke ve sinirlilik hali, bağışıklık sisteminin zayıflaması, kronik ağrılar, alerjiler, sinir sitem hastalıkları olan Alzheimer, MS (Multiple skleroz), cilt hastalıkları, depresiyon, kronik yorgunluk vb. hastalıklar Kronik Ağır Metal Yüklenmesi'nden kaynaklanabiliyor.

Teşhis için kan ve idrar analizleri yapılabileceği gibi, bizim tercihimiz Kineziyolojik Metod'la hangi ağır metal yoğunluğunun yaşandığını teşhis edip bitkisel yöntemler ile ağır metallerden arındırma sürecini başlatmaktır. Ağır metallerden arınmak daha sağlıklı bir hayta adım atmak demektir!

Sizinde tedaviye dirençli şikayetleriniz ve kronikleşmiş geçmeyen hastalıklarınız varsa, bunların temelinde Kronik Ağır Metal Yüklenmesi yatabilir.

 

Bilgi ve irtibat için bizi arayabilirsiniz.