Hastalıkların 7 Sebebi

Günümüzdeki hastalık sebepleri bir asır öncesine göre çok daha farklı boyutlardadır. Biz insanlar bu sebeplerin bir çoğunu kendi ellerimizle hayatımıza sokmuş bulunmaktayız, Bunların bazıları: çevremize zarar kimyasallar, elektronik aletlerin yaydığı elektrosmok, kullandığımız sentetik ilaçlar vb. Tıbbi gelişimin ışığında uyguladığımız yüksek kaliteli tedaviler hastalıkları istediğimiz oranda başarılı şekilde tedavi etmemizi sağlamıyor. Bunun bir nedeni olmalı.

Dr. Klinghardt 5 Beden Teorisi ile hastalıkların oluşumunda 7 ana sebeb tespit etmiştir. Şifamıza engel olarak gördüğümüz bu 7 sebep:

1. Çözümlenmemiş psikolojik çatışmalar

2. Enerjetik blokajlar

 

3. Fıtrata uymayan besin ve gıdalar

4. Elektromanyetik ve jeopatik radyasyon

5. Toksin, enfeksiyon ve ağır metal birikimi

6. Besin eksikliği

7. Yapısal sorunlar

Hastalıklarımızın temelini kendi özümüzle bir denge içersinde yaşayamamamızın oluşturduğu gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda, her hastalığın kendimizi tanımamız ve tekrar bedensel, çevresel ve ruhsal boyutlarda bir düzenlenme süreci yaşamamız için bize verilen bir fırsat olduğunu düşünebiliriz. Bunu gerçekleştirebilmek için hastalıkları ve nedenlerini doğru yorumlamamız ve gereken tedaviyi en doğru şekilde uygulamamız gerekir.

,