1.

Kineziyoloji
Otonom Sinir Sistemi Cevabı

Otonom Sinir Sistemi biz fark etmeden vücudumuzun yaşaması için bir çok fonksiyonunu yönetiyor: nefes alıp vermek, sindirim sisteminin çalışması, kan dolaşımının  ve basıncın kontrolü bunlardan bazıları. Bilincimizden bağımsız bir şekilde işlevini gördüğü için, Otonom Sinir Sisytemi ismini haklı olarak taşıyor bu sistem.

Biz stresli veya tehlikeli bir durum yaşadığımızda, Otonom Sinir Sistemi devreye girer ve kendini ya savaşmaya, ya da kaçışa hazırlar. Bu durumda vücut farklı tepkiler ve reaksiyonlar gösterir, gözbebeklerimiz büyür, kalp atışımız hızlanır ve kaslar gerilir.

 

'Otonom Sinir Sistemi Cevabı' ise farklı bir kineziolojik yöntemdir ve kaslar bu yöntemde merkezi bir konumdadır. Muayenemizin temelini kineziyolojik kas testleri oluşturur. Bu bağlamda aldığımız cevaplar bizi doğru teşhise ve tedaviye götürür.

 

Otonom Sinir Sistemi'nin regülasyona, yani kendi kendini düzenlemeye açık olması ve blokajların bulunmaması sağlığımızın temelini oluşturur. Şayet bu sistemde bir blokaj varsa, test metotlarımızla bu blokajın sebebini (stres, psikolojik nedenler, korkular vs.) tespit edip, gereken tedavi sürecini ilk seans kapsamında başlatabiliyoruz. 

'Otonom Sinir Sistemi Cevabı' her birimizde farklı ve bireysel tepkiler verdiği için, hem değerlendirmemizi, hem de tedavi sürecimizi tamamen kişiye özel olarak  belirleyip uygulamaktayız.