2.

Tıbbi Şifa Oruçları
Bilimsel Ekol

Eski Bilgi - Yeni Bilim başlığı altında Tıbbi Şifa Orucu metodunu Avrupa'da sadece tıp doktorlarına verilen eğitimlerde elde ettiğimiz değerli bilgilerle ve hastalarımız üzerinde yaptığımız uygulamalarımızda kazandığımız tecrübeyle bir çok farkl hastalığın tedavisinde başarıyla kullanmaktayız.

Batı Tıbbı'nın kurucusu olarak bilinen Hipokrat şöyle der:

"Gıdalarınız ilaçlarınız ve ilaçlarınız gıdalarınız olsun. Ama en asil ve etkili yöntem kendi içinizdeki Doktoru harekete geçirmekten, gıdaların tümünü terk etmekten ve böylelikle içinizdeki o muhteşem tamir mekanizmasını uyandırmaktan geçer!"

Tıbbi Şifa Orucu belirli bir müddet için, belirli gıdalardan isteyerek uzak durmak ve böylece vücudun kendi kendine değişik bir programa geçmesine, ihtiyacını kendi rezervelerinden temin etmesine ve bundan dolayı bir zarar görmememesine denir.

Vücudumuza dıştan katı gıda vermeyi kestiğimizde, vücudumuz gereken enerji ihtiyacını kendi içinde birikmiş olan (toksik) maddelerden tüketerek karşılıyor! Yani olağanüstü bir hale geçiyor, bu mekanizmaya Otofaji deniliyor ! Otofaji'nin detaylarını 2016 yılında bilimsel olarak araştırıp açıklayan Japon Biyolog Oshumi'ye bu keşfinden dolayı 2016 yılında Nobel Tıp Ödülü verilmiştir.

Avrupa ve Amerikada yapılan birçok araştırma Tıbbi Şifa Orucu'nun faydasını bilimsel olarak ta kanıtlamış.
 

Tıbbi Şifa Orucu birçok hastalıkta belirgin fayda sağlamaktadır, bunlardan bazıları:

- Alerji

- Astım

- Metabolik sendrom

- Diyabet Tip 2

- Kalp damar rahatsızlıkları

- Yüksek kolesterol

- Römatoid artrit

- Artroz

- Mültipel skleroz,

- Egzema

- Migren vs.

 

Bilimsel olarak faydası kanıtlanmış bir yöntem olan Tıbbi Şifa Orucu'nu sizlerin şifası için sürekli güncelleyerek hizmetinize sunuyoruz. Almanya'da Tıbbi Şifa Orucu eğitimlerini tamamlamış Alman Tıbbi Şifa Orucu ve Beslenme Derneği üyesi Doktorlar olarak kendi kontrol ve yönetimimizde Avrupa standartlarında Alman Ekolünü baz alarak uyguladığımız Tıbbi Şifa Orucu'nun sağlığınıza yapacağı katkının yanında vücudunuzun hücresel bazda temizlenmesini, yenilenmesini ve öz ayarlarına dönmesini siz de istemezmiziniz ?

Düzenli olarak Tıbbi Şifa Orucu'nun faydaları ve güncel bilimsel araştırmalar hakkında ücretsiz seminerler düzenlemekteyiz. Bilgi almak için muayenehanemizi arayabilirsiniz.